Sprzątanie biur cena za m² – jak precyzyjnie oszacować koszty, wybrać dobry cennik i uniknąć przepłacania
Sprzątanie biur cena za m² – jak precyzyjnie oszacować koszty, wybrać dobry cennik i uniknąć przepłacania
Ile kosztuje sprzątanie biura za m2? Cena za profesjonalne usługi zależy od wielu czynników, które musisz wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o nawiązaniu współpracy z firmą sprzątającą. Niezależnie od metrażu powierzchni biurowej, ta zawsze wymaga efektywnego i dokładnego sprzątania. Co więc wpływa na wycenę sprzątania biur? Jak nie dać się nabrać? Sprawdź!
Cena sprzątania biur – jakie podstawowe usługi oferują profesjonalne firmy?
Cena za sprzątanie biura za m2 w dużej mierze uzależniona jest od zakresu usług podstawowych, jakie wchodzą w grę. Możesz liczyć na kompleksowe wsparcie w kontekście profesjonalnego sprzątania powierzchni biurowych, dzięki którym zadbasz o ich czystość i wysoki poziom higieny.
Usługa sprzątania biur obejmuje (świadczona przez profesjonalne firmy) w wersji podstawowej takie działania jak m.in.:
- odkurzanie podłóg, wykładzin i dywanów,
- mycie podłóg, w tym twardych powierzchni takich jak tradycyjne płytki czy panele, ale również posadzki drewniane, które wymagają odpowiedniego traktowania,
- ścieranie kurzy z powierzchni dostępnych dla pracowników firmy sprzątającej,
- czyszczenie i dezynfekcja toalet – utrzymanie czystości w tym również umywalek, luster, podłóg i innych zmywalnych powierzchni,
- sprzątanie kuchni – mycie powierzchni zmywalnych takich jak np. blaty kuchenne, zlewozmywaki, sprzęt AGD, a także naczyń,
- wymiana worków na śmieci.
Wycena sprzątania – co wchodzi w dodatkowy zakres usług?
amiętaj o tym, że koszt sprzątania biura za m2 obejmuje nie tylko podstawowe sprzątanie, ale również szereg usług dodatkowych. Utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, a także częściach wspólnych często wymaga włożenia nieco więcej wysiłku – niezależnie od tego, czy mowa o dużym metrażu, czy też o niewielkim. Każdy szczegół ma znaczenie nie tylko w kontekście poprawy wydajności pracowników czy estetyki wnętrz, ale również budowania profesjonalnego wizerunku Twojej marki.
Usługa sprzątania biur wyceniana jest na podstawie usług wykraczających poza zakres tych podstawowych. Możesz więc liczyć na ofertę wzbogaconą o takie czynności jak np.:
- pranie dywanów, wykładzin, a także mebli tapicerowanych,
- maszynowe czyszczenie magazynów,
- polimeryzacja podłóg,
- mycie okien (również alpinistyczne), witryn i szklanych powierzchni,
- dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń biurowych,
- uzupełnianie materiałów higienicznych.
Cennik sprzątania biura powinien być jasny i przejrzysty. Nie może być mowy o przysłowiowych kruczkach w umowie, które prowadzą do nieporozumień na linii zleceniodawca-zleceniobiorca.
Zaufane firmy sprzątające oferują możliwość skorzystania z wyceny indywidualnej bądź też wyboru jednego ze standardowych pakietów. W obu przypadkach możesz liczyć na ustalenie ceny sprzątania biura za m2 adekwatnej do zakresu usług w duecie z ich jakością.
Firma sprzątająca i cennik sprzątania biur – od czego jest uzależniony?
Cennik sprzątania biur uzależniony jest od szeregu czynników. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się takie jak między innymi:
Metraż pomieszczenia, czas pracy i rodzaj powierzchni. W szacowaniu kosztów dotyczących utrzymania czystości biura ogromną rolę odgrywa jego metraż. W praktyce oznacza to, że im większy (np. 100 m2 – 200 m2), tym analogicznie wyższe kwoty usług sprzątających wchodzą w rachubę. Kolejnym istotnym aspektem, który na nie wpływa jest czas, jaki pracownicy danej firmy muszą poświęcić na realizację zaplanowanych czynności. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj czyszczonej powierzchni – w tym czy w grę wchodzi np. pranie wykładzin, czy też mycie posadzki.
Częstotliwość sprzątania. To kolejny czynnik, który istotnie wpływa na koszt usług porządkowych. Najczęściej w rachubę wchodzi sprzątanie raz w tygodniu, dwa razy, bądź też codzienne sprzątanie – harmonogram sprzątania biura zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.
Profesjonalny sprzęt i środki czystości. Niezależnie od tego, czy w realizacji usług porządkowych uwzględniona jest jedynie podłoga, czy są one zdecydowanie bardziej rozbudowane, firma, której warto zaufać, zawsze korzysta z wysokiej jakości sprzętu w duecie z ekologicznymi i co ważne – skutecznymi środkami czystości. Przekłada się to zarówno na wydajność pracy i efekty porządków, jak również bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w biurze. Jednocześnie musisz uwzględniać to, że firma ponosi wysokie koszty związane z zakupem zarówno środków, jak i sprzętu, przez co cennik usług porządkowych może być mniej konkurencyjny.
Zakres obowiązków. W praktyce oznacza to, że oprócz standardowego mycia i czyszczenia powierzchni, w zakres usług mogą wejść dodatkowe, takie jak np. mycie okien. To, na jaki się zdecydujesz przekłada się na szacowanie kosztów realizacji prac porządkowych.
Usługi sprzątania – cena za m2 to jedno. Dowiedz się, dlaczego należy sprzątać biuro regularnie
Kompleksowe sprzątanie miejsca pracy jest niezwykle ważne z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla pracowników, która pozytywnie wpływa zarówno na ich samopoczucie, jak i zdrowie fizyczne. Czystość i higiena w pomieszczeniach biurowych, jak i częściach wspólnych wbrew pozorom pozwala zwiększyć efektywność pracy, a także motywację.
Nie bez znaczenia pozostaje również to, że dbanie o porządek w biurze przekłada się na profesjonalny wizerunek firmy nie tylko w oczach pracowników, ale przede wszystkim partnerów biznesowych. Wnętrza pachnące czystością i świeżością zachęcają do tego, aby nawiązywać długofalowe relacje.
Warto zatem pokusić się nie tylko o regularne odkurzanie powierzchni czy mycie podłóg. Usługi dodatkowe w postaci np. prania wykładzin czy dezynfekcji pomieszczeń to bardzo krótka droga do tego, aby stworzyć przestrzeń biurową sprzyjającą wydajnej pracy, podpisywaniu intratnych kontraktów i przede wszystkim – bezpieczną dla zdrowia.
Co ciekawe, regularne korzystanie z usług firmy sprzątającej to skuteczny sposób na przedłużenie żywotności sprzętów elektronicznych, jak również mebli. Dzięki temu możesz zaoszczędzić na ewentualnych naprawach lub przedwczesnej wymianie wyposażenia na nowe. Do tego dochodzi również kwestia zapewnienia bezpiecznych warunków korzystania z biura na co dzień – brak porządku w najczarniejszym scenariuszu może skutkować nieprzewidzianymi wypadkami.
Mycie okien, pranie wykładzin – jak czyścić biuro, to tylko z profesjonalistami!
Przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie zatrudnienia danej firmy sprzątającej sprawdź koniecznie nie tylko cenę sprzątania biura za m2, ale przede wszystkim jej wiarygodność, rzetelność i skuteczność działania. Pamiętaj o tym, że im dłużej trwa współpraca z firmą sprzątającą biura, tym większa szansa na wypracowanie atrakcyjniejszych stawek w przyszłości. Niezależnie od tego, czy w rachubę wchodzi cennik 2024, czy kolejnych lat. Cena za m2 sprzątania biura uzależniona jest od wielu czynników. Pamiętaj jednak – wybieraj jedynie profesjonalne sprzątanie biur!